علیرضا جباریان فام، رئیس اتحادیه کفاشان تبریز: ممانعت از برگزاری نمایشگاه لوازم کفش، قصوری نابخشودنی از سوی مسئولان است

علیرضا جباریان فام

چاپ

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز، گفت: عدم هماهنگی مسئولان در حل مشکل چندین ساله نمایشگاه بین المللی و ممانعت از برگزاری نمایشگاه لوازم کفش، قصوری نابخشودنی از سوی مسئولان است.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه کفاشان تبریز: علیرضا جباریان فام با اعلام مطلب فوق با انتقاد شدید از کم کاریی و ضعف مدیریت مسئولان در حل مشکل نمایشگاه بین المللی تبریز گفت: سال گذشته با همت و تلاش همه فعالان صنعت چرم و کفش تبربز گام های اساسی برای یک جهش و حرکت به سمت جلو در این صنعت شروع شده بود که برگزاری سومین نمایشگاه لوازم کفش تبریز به عنوان یک رویداد مهم صنعت چرم و کفش کشور ، می توانست این حرکت را تکمیل نماید که متاسفانه ممانعت از برگزاری آن ضربه ای مهلک به این صنعت وارد کرد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته چند روز مانده به برگزاری نمایشگاه کفش تبریز نیز، سالن های نمایشگاه به دستور قضایی پلمپ شده بودند، تصریح کرد: به دنبال این امر و با پیگیری های صورت گرفته از طرف اتحادیه کفاشان و انجمن صنفی صنعت کفش تبریز، استاندارمحترم خوشبختانه نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی حضرت آیت الله شبستری با مساعدت ویژه و طی دستوری خواستار فک پلمپ شد و با درایت و مدیریت ایشان نمایشگاه فوق برگزار گردید.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز، ادامه داد: علیرغم گذشت چند ماه از این مسئله و پیرو مذاکرات صورت گرفته توسط شخص استاندار محترم با مقامات قضایی، دکتر جبارزاده در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید صراحتا اعلام نمود که دیگر وقفه ای در کار نمایشگاه ایجاد نخواهد شد و به دنبال این وعده استاندار، پاییز سال گذشته بود که برنامه ریزی های اتحادیه چرم، کیف و لوازم جانبی کفش تبریز جهت برگزاری هر چه باشکوهتر سومین نمایشگاه تخصصی چرم و ملزومات کیف و کفش در اردیبهشت ماه سال جاری و در محل سالن استاد شهریار نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز شد.
جباریان، اضافه نمود: بعد از چندین ماه برنامه ریزی، تبلیغات، اطلاع رسانی و دعوت از تجار ایتالیایی، ترکیه ای، چینی و آلمانی و دیگر تجار داخلی و اعلام آمادگی آنان جهت حضور در نمایشگاه، متاسفانه تنها یک روز مانده به میزبانی از فعالین اقتصادی خارجی و داخلی و علیرغم وعده های مسئولین استانی و مدیر عامل نمایشگاه بین المللی تبریز جهت ادامه فعالیت نمایشگاه بین المللی تبریز، بار دیگر و در کمال بی انصافی و کم لطفی نمایشگاه بین المللی تبریز پلمپ شد.
وی خاطرنشان کرد: روزها سپری شد و علیرغم پیگیری های صورت گرفته توسط اتحادیه کفاشان تبریز و اتحادیه چرم کیف و لوازم جانبی کفش تبریز و با وجود وعده تو خالی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ بین‌المللی تبریز مبنی بر فک پلمپ نمایشگاه تا زمان شروع نمایشگاه تخصصی چرم و ملزومات کیف و کفش، تنها یک روز مانده به شروع نمایشگاه، دستور به عدم برگزاری نمایشگاه داده شد.
رئیس اتحادیه کفاشان تبریز، در خاتمه با تاکید بر اینکه، چه کسی پاسخگوی خیل عظیم تجار و بازرگان خارجی و داخلی کفش و چرم و خسارات فراوان مالی آنان جهت غرفه سازی و حضور در نمایشگاه تخصصی چرم وملزومات کیف و کفش خواهد بود؟ وچرا مسئولین محترم علیرغم دعواهای حقوقی در پرونده نمایشگاه بین المللی تبریز، مجوز برنامه های نمایشگاهی را صادر و مصوب نموده؟ گفت: امیداست با پاسخگویی و شفاف سازی سریع پرونده حقوقی نمایشگاه بین المللی تبریز شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی در عرصه اقتصادی و صنعتی استان نباشیم و این چنین حیثیت و آبروی صنعت گران و شهرمان را بازیچه قرار ندهیم.