http://avayetabriz.ir

آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز فارس آذربایجانشرقی۲۸ آرزوی کوچک در تبریز برآورده شد/ خواسته‌های فرشتگان کوچک زمینی
شناسه خبر :33571
دوشنبه 24 تیر 1398
17 بازدید
پ

۲۸ آرزوی کوچک در تبریز برآورده شد/ خواسته‌های فرشتگان کوچک زمینی به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز- کتایون حمیدی: زندگی رقص نجیبی است که از چشمه بودن جاری است؛ رقص یک شاپرک‌ بازیگوش، لای یک دسته گل یاس معطر در باغ. همه ما روزهای دلنشین کودکی را خوب به یاد داریم و اگر از ما بپرسند چه […]


۲۸ آرزوی کوچک در تبریز برآورده شد/ خواسته‌های فرشتگان کوچک زمینی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز- کتایون حمیدی: زندگی رقص نجیبی است که از چشمه بودن جاری است؛ رقص یک شاپرک‌ بازیگوش، لای یک دسته گل یاس معطر در باغ.

همه ما روزهای دلنشین کودکی را خوب به یاد داریم و اگر از ما بپرسند چه آرزویی داریم، بی‌شک جواب اکثرمان بازگشت به خاطرات دوران کودکی‌مان خواهد بود، روزهایی که پدر سخت کار می‌کرد و ما شاد بودیم.

گاهی دل‌خوشی‌مان در یک عروسک یا اسباب بازی پشت ویترین مغازه‌ای لوکس، خلاصه می‌شد و چند شبی را در رویای آن به سر می‌بردیم و سپس روزی که پدر حقوقش را می‌گرفت و آن دلخوشی را برایمان می‌خرید، شب آرزویمان را در بغل می‌گرفتیم و با خیال راحت می‌خوابیدیم و چند روز بعد باز، آرزوی دیگری در دل داشتیم.

آرزوهای کودکانه

انسان با آرزوهایش معنا و شناخته می‌شود؛ مخصوصا کودکان که بیشتر درگیر آرزوهای بزرگ خودشان و البته کوچک از نظر ما هستند.

در بین آرزوهای کودکان گاهی آرزویی به بزرگی قلب مهربانشان و گاهی به کوچکی دستان پرمهرشان می‌توان دید؛ برای برآوردن آرزوهای کودکان نیاز نیست ثروتمند و یا آدم معروفی باشی، فقط کافی است قلبی مهربان و دلی به اندازه یک دریا داشته باشی.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تبریز برای کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست بیمار(سرطانی، اوتیسم،…) تحت پوشش خود، جشن شب آرزوها را تدارک دیده است.

میلاد امام رضا(ع) بهانه‌ای شد تا به دنیای کودکانه آنها وارد شویم و روایتی از آرزوهای رنگین آنها داشته باشیم.
 

خواسته‌های فرشتگان کوچک زمینی

امروز آفتاب ِ مهربانی در تبریز، نه از مشرق بلکه از دل فرشتگان کوچک زمینی طلوع کرد؛ فرشتگانی که کوچک‌اند اما آرزوهای بزرگی در سر دارند؛ آرزوی برخی از آنها شاید برای سایر کودکان حتی شکل آرزو هم نداشته باشد.

با ذوق و شوق روی صندلی‌ها نشسته‌اند و خبری از برآورده شدن آرزوهایشان ندارند. نزدیکشان می‌شوم و دست‌‌های کوچک‌شان را در دست می‌گیرم؛ از آرزوهایشان می‌پرسم؛ یکی می‌‌خواهد بزرگترین موزیسین جهان شود، یکی می‌خواهد دکتر، دیگری پلیس و آن یکی خلبان.

رفته، رفته بر تعداد میهمان‌ها افزوده می‌شود؛ یکی از نگرفتن فیلم، اطمینان حاصل می‌کند و میهمان دیگر علت دعوت‌شان را می‌پرسد.

بلندترین صلوات، از طرف کودکان به گوش می‌رسد و وقتی به چشم‌هایشان خیره می‌شوم، شوری از سر خوشحالی در دیدگانشان موج می‌زند.

هانیه، دختری با بیماری پروانه‌ای است که می‌خواهد بزرگترین موزیسین جهان شود و آرزویش داشتن یک گیتار است.

آرتین ۸ ساله که قیافه‌ای اخمو به خود گرفته، از آرزویش برایم می‌گوید. او می‌خواهد پلیس شود و سارقان را دستگیر کند. وقتی از او می پرسم در بین اسباب بازی‌هایت، ماشین پلیس یا تفنگ داری؟ چیزی نمی‌گوید، ظاهرا اصلا اسباب بازی ندارد!

امین، پسری ۱۱ ساله است با داستانی کمی متفاوت‌تر؛ او آرزوی داشتن دوچرخه دارد؛ پدرش به او قول داده که برایش دوچرخه می‌خرد اما هر روز پدر دست خالی به خانه می‌رود و سرافکنده از اینکه سال‌هاست امین چشم به راه مانده و او نتوانسته آرزوی پسرش را برآورده کند.
 

بر بال آرزوها

تبلت، گوشی و کامپیوتر از دیگر آرزوهای کودکان و نوجوانان تحت پوشش موسسه خیریه دست‌های مهربانی است ولی زهرا آرزوی خوشمزه‌تری داشت؛ او کلی خوراکی خوردنی و خوشمزه آرزو کرده بود.
 

آرزوی پفک نمکی خانم نایب رئیس شورای شهر تبریز

آیتم‌های برنامه بسیار متنوع است و با هر آیتمی کودکان از ته دل می‌خندند.

سونیا اندیش، حجت‌‌الاسلام والمسلمین هاشم‌زاده هریسی و کریم صادق‌زاده از میهمانان این مراسم بودند که وقتی بالای سن رفتند از آرزوهای کودکی خود صحبت کردند؛ مثلا نایب رئیس شورای شهر تبریز در پنج سالگی علاقه داشت تا به قدری پفک نمکی داشته باشد که هیچ‌وقت تمام نشود! البته خانم اندیش به این آرزوی دوران کودکی‌اش اکنون رسیده است، وی علاوه بر اینکه نایب رئیس شورای شهر تبریز است، عضو اتاق بازرگانی تبریز هم هست، او اکنون می‌تواند “پفک نمکی” را هم وارد و هم صادر کند!

دیگر کودکان بی‌تابی می‌کردند؛ آخر می‌دانید آنها علاوه بر تحمل درد ِ فقر، با درد جسم هم دست و پنجه نرم می‌کنند؛ مگر یک کودک چقدر توان دارد، حتی کوه هم که باشد آب می‌شود، واژه را هضم می‌کنیم بی‌آنکه بفهمیم نه همه زخم‌ها معلومند و نه همه دردها قابل احساس! گاهی نمی‌توانیم رنج و دردی را که یکی می‌کشد، ببینیم.
 

نهایت آرزوهای ۲۸ کودک

لحظه برآورده شدن آرزوها فرا می‌رسد و پرده سِن آرام آرام کنار می‌رود؛ کادوهای رنگارنگ روی میز بزرگی خودنمایی می‌کنند.

مجری اسامی کودکان را صدا می‌زند: رویا یک تبلت، آرتین یک تفنگ، فرزین یک هدفون، فاطمه یک تبلت، طاها تور پرتابی کودک، رضا یک گوشی لمسی، معین یک سه چرخه، آیلار یک لباس سفید و پفی و توری، زهرا یک گوشواره، هانیه یک گیتار، زینب یک هواپیمای اسباب‌بازی، علی یک تبلت، سینا یک سه چرخه، مبینا یک هدفون، زهرا یک ساعت مچی، آناهیتا یک دوچرخه صورتی رنگ، ستایش یک دوچرخه صورتی رنگ، فاطمه سه چرخه صورتی رنگ، امین یک دوچرخه بزرگ، سودا گوشواره زیبا، رقیه گیتار و گوشی، معصومه یک تبلت، زهرا یک خرس بزرگ شاسخین و کلی خوراکی خوشمزه، زهرا یک ویلچر، ائلشن یک گیتار، آرمین یک کامپیوتر‌.

سرپرست بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تبریز در خصوص برگزاری جشن «شب آرزوها» به خبرنگار فارس می‌گوید: «ایده خاصی برای برپایی شب آرزوها نبود بلکه تصمیم بر آن شده بود تا در ولادت امام رضا(ع)، آرزوی چندین کودک تحت پوشش بنیاد که بیماری هم دارند برآورده شود و به خاطر همین ۲۸ کودک شناسایی شد و به نحوی آرزوهای آنها را فهمیده و امروز توسط واحد مشارکتی بنیاد برآورده شد».

طوسی اضافه می‌کند: «همه این کودکان از بیماری‌های از قبیل اوتیسم، نابینایی، سرطان و ایکتیوز رنج می‌برند و این کمترین کاری بود که می‌توانستیم برای این کودکان انجام دهیم».

او همچنین در رابطه با فعالیت‌های موسسه خیریه دست‌های مهربانی می‌گوید: «موسسه خیریه دست‌های مهربانی در سال ۸۶ به همت  شهرام فرجی با اصالتی از خطه آذربایجان‌شرقی تاسیس شد که  از همان سال ۸۶، فعالیت‌های خود  را از دفتر مرکزی در تهران آغاز کرد».

او ادامه می‌دهد: «موسسه در طول ۱۲ سال سابقه خود توانسته در ۱۴ استان حضور داشته باشد که بر اساس اساسنامه، رسیدگی به زنان سرپرست خانواده، ایتام، زنان بدسرپرست و خانواده‌های ایکتیوز از وظایف بنیاد است». 

به گفته طوسی، ۴۰۰ خانواده در آذربایجان‌شرقی تحت پوشش موسسه دست‌های مهربانی قرار دارند که این رقم در کل کشور به ۳ هزار و  ۲۰۰ خانواده می‌رسد و ۱۵ هزار یتیم نیز تحت پوشش بنیاد قرار دارند.

سرپرست بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تبریز به ایجاد هفت درمانگاه سبحان در هفت شعبه اشاره کرده و می‌افزاید: «تمامی نیازهای درمانی اعم از دندان‌پزشکی و بهداشتی و خدماتی و مراکز توانبخشی زنان سرپرست خانواده بر اساس متدها انجام می‌گیرد به طوریکه زنان سرپرست خانواده بعد از توانمندسازی، مدارک از طریق سازمان فنی حرفه‌ای گرفته و وام‌هایی نیز از طریق خود بنیاد برای آنها تامین می‌شود».

او از امضای تفاهم‌نامه‌ای با استانداری آذربایجان‌شرقی و شورای شهر تبریز برای ایجاد یک کارگاه بافت فرش و تابلو فرش توسط زنان سرپرست خانواده خبر داده و می‌گوید: «چهار مدرسه ساخته شده است و پنجمین مدرسه نیز به زودی ساخته و طی دو سال تحویل نوسازی مدارس می‌شود».

طوسی با تاکید بر اینکه بنیاد وابسته به هیچ نهاد دولتی نیست، بیان می‌کند: «تمامی کمک‌ها و خدمات توسط مردم شریف آذربایجان‌شرقی تامین می‌شود».
 

تحقق رویای ۲۸ کودک بیمار در شب جشن آرزوها

امشب ۲۸ ستاره بسیار پر نورتر از ستارگانی بودند که ما در آسمان آنها را دیده‌ایم. فرشتگان کوچک زمینی که تا دیروز حتی خندیدن را هم یاد نگرفته بودند، امروز با همه وجود می‌خندند؛ آنها امشب را با آرزوهای برآورده شده خود می‌خوابند.

این قانون کائنات است که معجزه زندگی دیگران باشیم، چراکه اگر معجزه زندگی دیگران باشیم، بی‌شک فرد دیگری معجزه زندگی ما خواهد بود.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/س/ق

Source link

پ
برچسب ها:
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.