http://avayetabriz.ir

آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز آناج ورزشیوقتی دلالی عامل نفاق می‌شود/ آقای مالک، فرافکنی ممنوع!
شناسه خبر :49337
چهارشنبه 20 آذر 1398
15 بازدید
پ

وقتی دلالی عامل نفاق می‌شود/ آقای مالک، فرافکنی ممنوع! گروه ورزشی آناج: تراکتورِ خصوصی با ستارگان میلیاردی خود چنان در منجلاب بحران فرو رفته که بعید به نظر می‌رسد به سادگی از این شرایط خارج شود. تیمی که در ابتدای فصل با نتایج درخشان مدعی قهرمانی بوده و در آسمان‌ها سیر می‌کرد، خیلی زود از عرش […]


وقتی دلالی عامل نفاق می‌شود/ آقای مالک، فرافکنی ممنوع!

گروه ورزشی آناج: تراکتورِ خصوصی با ستارگان میلیاردی خود چنان در منجلاب بحران فرو رفته که بعید به نظر می‌رسد به سادگی از این شرایط خارج شود. تیمی که در ابتدای فصل با نتایج درخشان مدعی قهرمانی بوده و در آسمان‌ها سیر می‌کرد، خیلی زود از عرش به فرش رسید و درحال حاضر در مکان نهم جدول جای خوش کرده است! این تیم در ۴ بازی قبلی خود تنها موفق به کسب یک تساوی شده که بدترین عملکرد از زمان واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی به حساب می‌آید.

در همین راستا و به دنبال شکست سرخ‌پوشان در دربی آذربایجان، با فشار هواداران مدیریت باشگاه تراکتور استعفا کرد و روز گذشته نیز تعدادی از آن‌ها در مقابل باشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. در ادامه انتشار فایل صوتی تماس با مالک باشگاه که محمدرضا زنوزی در این ارتباط تلفنی واکنش تندی به اعتراض هواداران داشت شعله‌های این حواشی را افروخته کرد. زنوزی تهدید کرد که پس از بازگشت به ایران تیم را تحویل خواهد داد و حاضر نیست هم هزینه کند و هم تهمت بشنود.

این صحبت‌های زنوزی خشم هواداران تراکتور را برانگیخته است. فعالین رسانه نیز واکنش‌هایی به این اظهارنظر داشته‌اند از جمله “محمد رنگساز” گزارشگر صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی که در پستی به تهدید زنوزی موضع گرفته و نوشت: «تهدید ممنوع، پول عشق تولید نمی‌کند. خیلی‌ها آرزو می‌کنند با این تیم و با این برند تراکتور و با این هوادار عکس بگیرند. پس برادر بزرگوار منت ممنوع!» یا فعال رسانه‌ای دیگر که به ناکامی زنوزی در کسب موفقیت اشاره کرده و از مالک تراکتور می‌خواهد به جای اینکه این انتقادات را تهمت بخواند، پاسخگو باشد.


 

آقای مالک، فرافکنی ممنوع

مالک تراکتور به جای مدیریت بحران، فرار رو به جلو را برای پایان دادن به حواشی برگزیده است. گویا زنوزی فراموش کرده که با بریز و بپاش‌های بی‌حساب و کتابش و بدون هیچ پشتوانه فکری این هزینه‌ها را متقبل شده است. اگر آن زمان که وی ادعا داشت این ولخرجی‌ها بخاطر عشق و علاقه خود به تیم است حالا این صحبت‌ها به جز منت گذاشتن چه معنی دیگری می‌تواند داشته باشد؟

از طرفی، انتخاب‌های اشتباه مربیان نیز در وقوع چنین شرایطی تاثیرگذار بوده است تا جایی که رسانه‌ها بعد از جدایی دنیزلی به کنایه عنوان «محله برو بیای مربیان» را برای این باشگاه نسبت دادند. حق هم داشتند هر سه مربی خارجی تراکتور در این مدت زمان کوتاهی که زنوزی مالکیت باشگاه را بر عهده داشته، با وجود نامدار بودن از کهولت سنی برخوردار بودند که مانع بزرگی در راه هدایت این تیم بود.

یا از دلالی در باشگاه تراکتور بگوییم که سیاست یک بام و دو هوای زنوزی را در تیمداری مشخص می‌کند. او قبل از شروع فصل بیانیه داده و عنوان داشت دلالی در این باشگاه بی‌معنی است اما به فاصله چند ماه از تربیون صدا و سیما علنا همکاری با دلالان را تایید کرده و در عین ناباوری به این موضوع افتخار کرد! او الان نیز به اعتراض هواداران در این خصوص موضع‌ نشان داده و به صراحت گفته که حاضر نیست به این همکاری پایان دهد.

پس آقای مالک لطفا به جای تهدید و فرافکنی بهتر است به تصمیمات خود نیز رجوع و کلاه خود را قاضی کنید. آیا عامل بوجود آمدن چنین وضعیت قرمزی در تیم تراکتور غیر از این انتخاب‌های اشتباه بوده است؟ و یا به عنوان مثال پرونده محسن فروزان که در روی میز کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال کماکان باز مانده آیا نتیجه‌ همین دلالی نیست؟ تیمی که توسط دلالان اداره شود شرط‌بندی موضوعی پیش و پا افتاده در آن محسوب می‌شود.

کانال دلال علیه دلالی!

بعد از نتایج ضعیف تراکتور و هجمه سنگین هواداران به تیم مدیریتی این باشگاه، برخی کانال‌های معلوم‌الحال با انتشار مطالبی مدعی بودند مالک باشگاه تغییر نیافته و همچنان سپاه این تیم را مدیریت می‌کند. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که با یک جستجوی ساده در بین شرکت‌های ثبت شده و اطلاعیه‌های تغییرات مالکیتی شرکت‌ها می‌توان به بی‌پایه و اساس بودن این ادعا پی برد. در تصویر زیر، منتشر شده در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، شرکت فرهنگی ورزشی اقتصادی تراکتور به شماره ۳۲۴۲۴ به مالکیت محمدرضا زنوزی ثبت شده و این سند در سامانه ثبت شرکت‌های قوه قضائیه قابل مشاهده است.


 

اما فاجعه زمانی است که کانال‌های معلوم‌الحال سعی دارند هواداران را ابزار هدف‌های خود قرار دهند. در صدر آن‌ها یک کانال تلگرامی با مخاطب میلیونی به چشم می‌خورد. این کانال که یک تسویه حساب شخصی با محمدرضا زنوزی دارد، فرصت را غنیمت شمرده و سعی دارد هواداران را مقابل باشگاه قرار دهد. جالب اینجاست که این کانال چنان در مورد دلالی در باشگاه موضع گرفته است که به کرات سعی در تحمیل بازیکن به تیم داشته و حالا شمشیر را از رو بسته و به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود است. 

اما راهکار چیست؟

صادق پورحسین، کارشناس فوتبال استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج درباره حواشی باشگاه تراکتور، اظهار داشت: «این حواشی ممکن است در هر باشگاهی پیش بیاید. به نظر من هواداران باید از تیم و مالک باشگاه خود حمایت کنند تا تیم بدور از حواشی مسیر خود را پیدا کند و از مسئولین باشگاه هم می‌خواهم سعه صدر پیشه کرده و در تصمیم‌گیری‌های خود از حب و بغض دوری کنند. معتقدم مدیران بزرگ همیشه تصمیم‌های بزرگ می‌گیرند و امیدوارم آقای زنوزی نیز تصمیم خوبی برای تراکتور گرفته و این باشگاه را از وضعیت کنونی خارج نماید.»

محمد نصرتی، کاپیتان اسبق تیم فوتبال تراکتور نیز که درحال حاضر سرمربیگری تیم گل ریحان البرز را برعهده دارد، در واکنش به اتفاقات باشگاه تراکتور به خبرنگار ورزشی آناج گفت: «من توصیه می‌کنم باشگاه تراکتور از مدیران‌عامل جوان، پرانگیزه، به روز و فوتبالی مانند سعید دقیقی که در حال حاضر نیز در فدراسیون فوتبال حضور دارد و در این تیم بازی کرده و به تراکتور عرق دارند استفاده کند.»

آنچه هویداست، هنوز هم دیر نشده و تراکتور در صورتی که بتواند دو بازی عقب افتاده خود را پیروز شود، به فاصله ۲ امتیازی استقلال صدرنشین می‌رسد. به نظر می‌رسد راهکار برای برون رفت از شرایط بحرانی این باشد که مدیریت چند ضلعی باید حذف گردیده و مدیریت یکپارچه و چهره‌های ورزشی بدون نقش دلال‌ها ورود کنند. تراکتور زمانی تراکتور خواهد بود که هیچ حاشیه‌ای اجازه ورود به باشگاه و ورزشگاه این تیم را نداشته باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 


رادیو تبریز ما

کانال تلگرام تبریز ما


 

جمع آوری مطالب از: آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز

منبع خبر

 

پ
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.