http://avayetabriz.ir

آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز آناج ورزشینبرد تیم‌های تراکتور و پرسپولیس از منظر تاریخ/ رکورد ۵ پیروزی پیاپی برای تی‌تی‌ها
شناسه خبر :41307
پنج‌شنبه 7 شهریور 1398
11 بازدید
پ

نبرد تیم‌های تراکتور و پرسپولیس از منظر تاریخ/ رکورد ۵ پیروزی پیاپی برای تی‌تی‌ها به گزارش آناج، دو تیم تراکتور و پرسپولیس درحالی حساس‌ترین بازی هفته دوم لیگ برتر را برگزار می‌کنند که در تقابل‌های قبلی دو تیم در این مسابقات نماینده فوتبال آذربایجان ۸ بار رقیب همرنگ تهرانی خود را شکست داده، ۹ بار […]


نبرد تیم‌های تراکتور و پرسپولیس از منظر تاریخ/ رکورد ۵ پیروزی پیاپی برای تی‌تی‌ها

به گزارش آناج، دو تیم تراکتور و پرسپولیس درحالی حساس‌ترین بازی هفته دوم لیگ برتر را برگزار می‌کنند که در تقابل‌های قبلی دو تیم در این مسابقات نماینده فوتبال آذربایجان ۸ بار رقیب همرنگ تهرانی خود را شکست داده، ۹ بار نتیجه را به این تیم واگذار کرده و در ۵ دیدار نیز تقسیم امتیاز عاید کار بوده است. در زیر تاریخچه تقابل‌های لیگ برتری دو تیم را مرور می‌کنیم:

لیگ بکم: تراکتور ۰ – ۱ پرسپولیس/ پرسپولیس ۲ – ۱ تراکتور

تراکتور و پرسپولیس اولین بار در هفته دوم نخستین دوره لیگ برتر با یکدیگر روبه‌رو شدند. ۲۷ آبان سال ۸۰ سرخ‌پوشان تهران با گل رضا جباری در ورزشگاه باغشمال تبریز پیروز شدند. پرسپولیس در بازی برگشت آن سال هم با گل‌های سهراب انتظاری و اسماعیل حلالی تراکتور را با نتیجه دو بر یک شکست داد و تک گل نماینده تبریز را علیاری به ثمر رساند.

لیگ نهم: پرسپولیس ۲ – ۱ تراکتور/ تراکتور ۱ – ۱ پرسپولیس

تراکتور از لیگ نهم دوباره به سطح اول فوتبال باشگاهی ایران بازگشت و ۴ آبان ۸۸ در هفته سوم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برابر پرسپولیس قرار گرفت که در این دیدار نماینده تبریز با نتیجه دو بر یک شکست خورد. مجتبی زارعی و ملا محمد برای پرسپولیس و فرهاد خیرخواه برای تراکتور در آن بازی گلزنی کردند.

جمعه ۲۷ فروردین سال ۸۹ تراکتور در بازی برگشت لیگ نهم با تکیه بر ۷۰ هزار هوادارش بازی خوبی مقابل پرسپولیس ارائه داد و دقیقه ۳۸ فرهاد خیرخواه تراکتور را با یک گل پیش انداخت که در ادامه هادی نوروزی دقیقه ۵۶ گل تساوی را به ثمر رساند تا این بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

لیگ دهم: پرسپولیس ۱ – ۰ تراکتور/ تراکتور ۱ – ۰ پرسپولیس

این دو تیم در لیگ دهم در هفته اول مقابل هم قرار گرفتند که نماینده پایتخت با تک گل غلامرضا رضایی توانست به پیروزی برسد ولی در بازی برگشت تراکتور با تک گل جاسم کرار برای نخستین بار مقابل پرسپولیس در لیگ برتر به برتری رسید.


 

لیگ یازدهم: پرسپولیس ۰ – ۱ تراکتور/ تراکتور ۴ – ۱ پرسپولیس

در بازی رفت لیگ یازدهم هم تراکتور با تک گل دقیقه ۴۹ سیاوش اکبرپور، پرسپولیس را در تهران شکست داد. در بازی برگشت نیز بازهم تراکتور با نمایش فوق العاده در حضور ۵۰ هزار هوادارش در تبریز توانست رقیبش را با نتیجه سنگین چهار بر یک پرسپولیس را شکست دهد. در این دیدار فلاویو لوپز در دقایق ۵۰ و ۶۳ فرزاد حاتمی در دقیقه ۵۷ و محمد ابراهیمی در دقیقه ۶۵ برای میزبان و علیرضا نورمحمدی دقیقه ۷۹ برای پرسپولیس گلزنی کردند.

لیگ دوازدهم: پرسپولیس ۰ – ۱ تراکتور/ تراکتور ۳ – ۱ پرسپولیس

تراکتور در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ دوازدهم نیز پرسپولیس را شکست داد. سیدمهدی سیدصالحی با ضربه دقیقه ۷۷ خود در بازی ۱۳ آذر ۹۱ دروازه نیلسون برزیلی را گشود تا تراکتور دست پر به تبریز بازگردد؛ همچنین بازی برگشت نیز سیدمهدی سیدصالحی، مهدی کریمیان و گیلسون سوآرز برای تراکتور و رضا حقیقی برای پرسپولیس گلزنی کرد تا این بازی با نتیجه سه بر یک به نفع سرخ‌های آذربایجان به پایان برسد.


 

لیگ سیزدهم: پرسپولیس ۱ – ۰ تراکتور/ تراکتور ۱ – ۰ پرسپولیس

تراکتور پس از پنج پیروزی پشت سر هم مقابل پرسپولیس، لیگ سیزدهم با گل سیدمهدی سیدصالحی (بازیکن سابق تراکتور) طعم شکست را پس از سال‌ها چشید؛ البته تراکتور در بازی برگشت با گل کریم انصاری‌فر با نتیجه یک بر صفر در تبریز به پیروزی رسیده و باخت دور رفت را تلافی کرد.

لیگ چهاردهم: پرسپولیس ۱ – ۳ تراکتور/ تراکتور ۱ – ۰ پرسپولیس

وضعیت در لیگ چهاردهم برای تراکتور خوب پیش رفت و این تیم در بازی رفت در ورزشگاه آزادی با نتیجه سه بر یک پرسپولیس را مغلوب کرد که گل‌های این دیدار را سوشا مکانی (گل به خودی)، سامان نریمان‌جهان و لوسیانو ادینیو برای تراکتور و محسن بنگر برای پرسپولیس به ثمر رساند. بازی برگشت این دو تیم، تراکتور با تک گل شاهین ثاقبی در تبریز موفق به شکست پرسپولیس شد.

لیگ پانزدهم: تراکتور ۰ – ۱ پرسپولیس/ پرسپولیس ۱ – ۱ تراکتور

تراکتور در لیگ پانزدهم در بازی رفت در تبریز با گل جری بنگستون که در دقیقه ۷۰ از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، شکست خورد تا این بار نوار بردهای متوالی این تیم برابر حریف پس از دو پیروزی پاره شود. بازی برگشت دو تیم در ورزشگاه آزادی به تساوی یک بر یک رسید که رامین رضاییان برای پرسپولیس و محمد ایرانپوریان برای تراکتور در این بازی گلزنی کردند.


 

لیگ شانزدهم: تراکتور ۰ – ۰ پرسپولیس/ پرسپولس ۳ – ۰ تراکتور

بازی رفت تراکتور و پرسپولیس در لیگ شانزدهم ۲۰ شهریور سال ۹۵ در تبریز برگزار شد که دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند اما در بازی برگشت که هفدهم بهمن سال ۹۵ برگزار شد، تبریزی‌ها متحمل شکست سنگین سه بر صفر شدند که مهدی طارمی، وحید امیری و رامین رضاییان گل‌های نماینده پایتخت را به ثمر رساندند. شوک محرومیت از نقل و انتقالات و از دست دادن چند بازیکن کلیدی در باخت تراکتور تأثیرگذار بود.

لیگ هفدهم: تراکتور ۱ – ۲ پرسپولیس/ پرسپولیس ۲ – ۰ تراکتور

کار در لیگ هفدهم نیز برای تراکتور چندان خوب پیش نرفت و این تیم در بازی رفت با نتیجه دو بر یک در ورزشگاه یادگار امام (ره) متحمل شکست دیگری شد که حاتمی برای تراکتور و کمال کامیابی نیا و گادوین منشا برای پرسپولیس در این دیدار گلزنی کردند؛ همچنین در بازی برگشت نیز پرسپولیس با گل‌های کامیابی‌نیا و علی علیپور بار دیگر تراکتور را شکست داد.

لیگ هجدهم: پرسپولیس ۰ – ۰ تراکتور/ تراکتور ۱ – ۱ پرسپولیس

پس از خصوصی‌سازی در لیگ هجدهم، وضعیت تراکتور بهتر شد و این تیم توانست پس از مدت‌ها مدافع عنوان قهرمانی را در ورزشگاه آزادی با نتیجه بدون گل متوقف کند، این نتیجه درحالی رقم خورد که یک گل سالم تراکتوری‌ها در این میدان با اشتباه مسلم کمک داور مردود اعلام شد. جدال دو تیم در بازی برگشت نیز در تبریز با تساوی یک بر یک به پایان رسید که دانیال اسماعیلی‌فر برای تراکتور و کمال کامیابی‌نیا برای پرسپولیس گلزنی کردند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 


رادیو تبریز ما

کانال تلگرام تبریز ما


 

جمع آوری مطالب از: آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز

منبع خبر

 

پ
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.