http://avayetabriz.ir

آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز آناج ورزشیخطیبی: امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم/ برخی منتظرند تا با دو سه شکست مرا کنار بگذارند!
شناسه خبر :49341
چهارشنبه 20 آذر 1398
17 بازدید
پ

خطیبی: امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم/ برخی منتظرند تا با دو سه شکست مرا کنار بگذارند! به گزارش آناج، رسول خطیبی پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ماشین‌سازی مقابل تراکتور در هفته چهاردهم لیگ برتر اظهار داشت: قبل از اینکه درباره نکات فنی صحبت کنم، باید به چند مورد اشاره کنم. اولاً در […]


خطیبی: امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم/ برخی منتظرند تا با دو سه شکست مرا کنار بگذارند!

به گزارش آناج، رسول خطیبی پس از پیروزی ۲ بر صفر تیم ماشین‌سازی مقابل تراکتور در هفته چهاردهم لیگ برتر اظهار داشت: قبل از اینکه درباره نکات فنی صحبت کنم، باید به چند مورد اشاره کنم. اولاً در این چند روز خیلی‌ها به ما تهمت زدند و گفتند که ما این بازی را واگذار می‌کنیم. خیلی پیام‌ها برای من آمد.

وی با گلایه از مجری برنامه فوتبال برتر گفت: محمدحسین میثاقی گفت ماشین‌سازی که یقه تمام تیم‌ها را می‌گیرد، کاش مقابل تراکتور هم همین‌گونه بازی کند. آنها باید از ماشین‌سازی معذرت‌خواهی کنند. مورد بعدی این است که ما امروز شرافت آذربایجان را نشان دادیم. خیلی‌ها می‌گفتند مالک دو تیم، یک نفر است و ماشین‌سازی، تراکتور را از بحران خارج می‌کند. از پیروزی تیمم خیلی خوشحالم اما از باخت تراکتور ناراحتم، چون هر دوی آنها، تیم شهرمان هستند.

«من بچه آذربایجان هستم و غیرت و شرف دارم. جز خدا از کسی نمی‌ترسم و به کسی در زندگی‌ام باج ندادم.»، سرمربی ماشین‌سازی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: بازیکنانم امروز شرافت آذربایجان و خودشان را نشان دادند و من از آنها ممنونم. بچه‌ها امروز سنگ تمام گذاشتند و این بازیکنان باید تشویق و حمایت شوند. آنها بین تیم‌های دیگر، کمترین درصد را گرفته‌اند و ما پس از سایپا، جوان‌ترین تیم لیگ هستیم. ما صدرنشین بازی‌های خانگی لیگ هستیم و از این حیث بالاتر از تیم‌های صدر جدولی بوده‌ایم.

خطیبی با تشکر از هواداران ماشین‌سازی، تراکتور و فوتبال آذربایجان بیان کرد: همیشه گفته‌ام که عزت را خدا می‌دهد و امروز شاهد این موضوع بودیم. خیلی‌ها این را باور نمی‌کنند. از هواداران دو تیم تشکر می‌کنم که امروز به من لطف داشتند. آنها همیشه مرا شرمنده کرده‌اند و این باعث می‌شود برای آنها یک خادم واقعی باشم. من همیشه خادم آنها خواهم بود و کنارشان خواهم ماند. امیدوارم تیم دیگر شهرمان یعنی تراکتور، به روزهای خوبش بازگردد و همیشه تراکتور باشد. این اتفاق قطعاً با برنامه‌ریزی خوب رخ می‌دهد.

وی از فرمانده لشکر عاشورای تبریز تشکر و خاطرنشان کرد: سردار خرم اولین نفری بود که پس از بازی با من تماس گرفت و این پیروزی را تبریک گفت. او گفت من طرفدار هر دو تیم هستم، اما شما با کارتان، شرافت و مردانگی آذربایجان را نشان دادید. با برنامه‌ریزی خوب، روزهای خوب فوتبال آذربایجان از راه می‌رسد.

سرمربی ماشین‌سازی با بیان اینکه تراکتور را به خوبی آنالیز کرده بود، اظهار داشت: شرایط امتیازگیری ماشین‌سازی در هفته‌های اخیر خوب بود و نمی‌خواستیم این روند را از دست بدهیم. می‌دانستیم تراکتور در مسابقات اخیر، چند تغییر دارد و تلاش کردیم با احتیاط بازی کنیم تا تغییرات تراکتور در ۱۵ دقیقه اول را آنالیز کنیم. آنچه را که به بازیکنان گفتیم،‌ آنها در زمین انجام دادند و به گل رسیدیم.

خطیبی در ادامه افزود: به بازیکنانم گفته بودم تراکتور شرایطی دارد که بیشتر در عمق و نیز ضربات آزاد کار می‌کند. به همین دلیل در نیمه اول، یک ضربه ایستگاهی هم به حریف ندادیم و به بازیکنان گفته بودم که باید به بهترین نحو از ضربات ایستگاهی استفاده کنیم، چون این ضربات در بازی امروز، سرنوشت‌ساز هستند. بازی در نیمه نخست به نفع ما بود. بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کردیم از لحاظ روانی و نیز درباره نقاط ضعفی که دیدیم، نکاتی را با آنها مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه گل دوم ماشین‌سازی به گونه‌ای به ثمر رسید که در روزهای اخیر روی آن کار کرده بودند، تصریح کرد: پس از گل دوم و با تغییراتی که انجام دادیم، شرایط به نفع ما بود و اگر در ضدحملات باز بازی می‌کردیم، می‌توانستیم نتیجه بهتری کسب کنیم. خدا را شکر می‌کنم و دست بازیکنانم را می‌فشارم.

سرمربی ماشین‌سازی در مورد قدردانی‌اش از هواداران تراکتور پس از بازی دو تیم گفت: ما باید اخلاق را رعایت کنیم که خدا را شکر این اتفاق رخ داد. من نباید این حرف‌ها را بزنم و بیننده باید آن را ببیند. ما ۲ بر صفر پیروز شدیم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم.

خطیبی درباره اینکه یک خبرنگار، تیمش را مدعی قهرمانی نامید و نیز برنامه‌اش برای تقویت ماشین‌سازی بیان کرد: ما تنها هستیم و یک نفر به ما تبریک نگفت. فقط من هستم و بازیکنانم. این بازیکنان تا حالا کار خود را انجام داده‌اند و نباید انتظارات از ما بالا برود. تیم باید از لحاظ مالی و نیز بازیکن تقویت شود. ماشین‌سازی تا حالا کارش را انجام داده است و بچه‌ها تاکنون عالی کار کرده‌اند. در روزهای اخیر، هیئت مدیره باشگاه باید جلسه‌ای برگزار و درباره مسائل مختلف تصمیم‌گیری کند.

وی با بیان اینکه اگر تیمش در چند بازی آتی شکست نخورد، باز هم به لیگ دسته اول سقوط نخواهد کرد، اظهار داشت: هدف ما سقوط نکردن بود که این اتفاق افتاده است و حالا باید جزو ۱۰ تیم برتر لیگ برتر قرار بگیریم. ماشین‌سازی سقوط نمی‌کند و خطری آن را تهدید نمی‌کند. اگر تیم تقویت و حمایت شود و از آن مراقبت شود، می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. با این حال برخی که از خودمان هستند، دوست ندارند نتیجه بگیریم. این افراد غیرفوتبالی هستند.

سرمربی ماشین‌سازی با بیان اینکه حرف‌های زیادی در سینه دارد و به احترام بزرگ‌تر‌ها چیزی نمی‌گوید، گفت: تنها یک سؤال دارم. یک نفر بیاید و بگوید خطیبی گفته فلان نفر را تخریب کنید. این تهمت‌ها را به من زدند و اگر به کارم ادامه دهم، به آنها باج نمی‌دهم. به همین خاطر این افراد غیرفوتبالی به هدف خود نمی‌رسند. اگر یک خبرنگار یا کسی در فضای مجازی بگوید خطیبی گفته فلانی را تخریب کنید، من را در میدان ساعت دار بزنید! من نیازی به این کارها ندارم و تاکنون به همه آرزوهایم رسیده‌ام.

خطیبی درباره تنها آرزوی خود تصریح کرد: فقط یک آرزو دارم و آن، قهرمانی تراکتور، ماشین‌سازی و در کل یکی از تیم‌های تبریز در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیاست. مهم نیست من در تیم باشم یا خیر. من امروز به احترام بزرگ‌ترها چیزی نگفتم، اما دفعه بعد باید تهمت‌های خود را ثابت کنند.

وی درباره دیدارهای سخت تیمش در سه هفته آتی خاطرنشان کرد: همه‌ی تیم‌ها برد و باخت دارند و حتی صدرنشین هم شکست می‌خورد. ما نیز چنین شرایطی داریم و با تیم‌های قدرتمندی بازی می‌کنیم. چند بازیکن ما هم امروز چهار کارته شدند. ما برد و باخت خواهیم داشت، اما اگر حتی در پنج بازی دیگر هم ببازیم، جایگاه خوبی در جدول داریم و نگران نیستیم. با این حال تیم باید حمایت شود.

سرمربی ماشین‌سازی در مورد اینکه تیمش در این دیدار، چند فرصت گلزنی را پس از گل دوم از دست داد، بیان کرد: ما در این بازی ۱۸ بازیکن داشتیم و نوزدهمین بازیکن را نداشتیم. فرید بهزادی کریمی و مسیح زاهدی در این بازی مصدوم بودند و دو بازیکن خوب و باتجربه‌مان یعنی قائم اسلامی‌خواه و اتابک زارعی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتیم. امیدوارم مصدومان ما به بازی‌های سخت برسند.

«خیلی‌ها دوست دارند در چند بازی ببازم تا مرا کنار بگذارند.»، خطیبی ضمن بیان این جمله گفت: همیشه نشان داده‌ام دِینی را که به ماشین‌سازی و فوتبال آذربایجان داشته‌ام، ادا می‌کنم. دو تیم از لیگ دسته اول بالا آوردم و بهترین نتایج تاریخ تراکتور را براساس آمار کسب کردم. در این تیم در نیم‌فصل اول قهرمان شدیم و بهترین خط حمله را با کمترین هزینه یعنی ۱۲ میلیارد تومان بستیم. تراکتور در آن سال نایب قهرمان شد و می‌توانست حتی قهرمان شود.

وی در ادامه افزود: امسال هم دِینم را ادا کردم و اگر پنج یا شش بازی متوالی شکست بخوریم، ماشین‌سازی سقوط نمی‌کند. این تیم در لیگ برتر ماندنی شده است، اما برخی منتظرند در دو سه بازی شکست بخوریم تا مرا کنار بگذارند. من مشکلی با این موضوع ندارم، اما با این شرایط، فوتبال آذربایجان شکست می‌خورد، نه من.

خطیبی در پایان، بخشی از صحبت‌های خود را اصلاح کرد و گفت که نصیرزاده پس از بازی به ماشین‌سازان بابت شکست تراکتور تبریک گفته بود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 


رادیو تبریز ما

کانال تلگرام تبریز ما


 

جمع آوری مطالب از: آژانس خبری تحلیلی آوای تبریز

منبع خبر

 

پ
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:
قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.